Yumurtalık Kisti

Yumurtalık kisti doğurganlık çağındaki kadınlarda çok sık görülen oluşumlardandır. Genellikle iyi huylu ve zararsız olan yumurtalık kistlerinin olası kötü gidişatının önüne geçmek açısından kontrolde tutulması gerekmektedir. Bazı yumurtalık kisti vakasında herhangi bir tedaviye ihtiyaç duyulmazken kistin durumuna göre bazı vakalarda tedavi yoluna gidilir. Yumurtalık kistinin tanısı ultrason, MRI, tomografi gibi görüntüleme yöntemleri, kan testleri, laparoskopi ya da açık cerrahi ile olmaktadır. Teşhisin ardından tedavide; izlem, doğum kontrol hapı gibi medikal tedaviler, açık ya da laparoskopik yöntemlerle uygulanan cerrahi yöntemler gerekebilir. Adet düzensizliği, ağrı, karında şişlik, vajinal kanama düzensizlikleri, ağrılı adet görme, cinsel ilişkide ağrı, sindirim bozuklukları ve idrar yolları rahatsızlıkları yumurtalık kistine işaret edebilir.

Görüşler

  • Riskli bir hamilelik geçirdim. Hem hamilelik sürecimde hem de doğumda Aşkın Hoca'nın soğukkanlı ve güler yüzlü yaklaşımı sayesinde bebeğimi sağlıkla kucağıma alırım.
    Alev A.
  • Aşkın Hoca hamileliğim boyunca çok ilgili ve güven vericiydi. Tecrübeli, güler yüzlü ve samimi bir doktor. Her şey için çok teşekkür ederim.
    Duygu D.

Galeri

Diğer Kategoriler

Bilgi Formu

Ayrıntılı bilgi için formu doldurun, sizi arayalım.

Son Yazılar

Riskli Gebelik
11 Mayıs 2018
Call Now Button0530 869 89 81
WhatsApp Whatsapp Hattı