Sezaryen Sonrası Vajinal Doğum

Günümüzde daha önce sezaryenle doğum yapmış pek çok kadın sonraki doğumlarını doğal yoldan gerçekleştirmek istiyor. Bundan bir süre öncesine kadar bu pek mümkün görünmüyordu. Ancak günümüzde gerekli koşullar sağlandığı sürece daha önce sezaryenle doğum yapmış kadınların sonraki doğumlarında sezaryen tek seçenek olmaktan çıkıyor.

Günümüzde sezaryen sonrası doğal doğum uygulamasında başarı oranı %75’tir. Sezaryen sonrası doğal doğum planlanırken anne ve bebeğin karşılaşabileceği tüm riskler ayrıntılı olarak değerlendirilerek doğumun sağlıkla gerçekleşebilmesi için gerekli tüm şartlar yerine getirilmelidir. Daha önce cerrahi bir operasyon söz konusu olduğu için doğumun gerçekleştirileceği ortamın herhangi bir tıbbi riske karşı tam donanımlı olması gerekmektedir.

Sezaryen sonrası vajinal doğumda bazı riskler söz konusu olsa da anne için avantajları da yadsınamaz. Doğum sonrası komplikasyon riskinin azalması, hastanede kalış süresinin kısalması, doğumdan hemen sonra bebeğinizi kucağnııza alabilmeniz, sahip olabileceğiniz çocuk sayısının artması gibi açılardan doğal doğumun artıları oldukça fazladır.

Görüşler

  • Aşkın Hoca hamileliğim boyunca çok ilgili ve güven vericiydi. Tecrübeli, güler yüzlü ve samimi bir doktor. Her şey için çok teşekkür ederim.
    Duygu D.
  • Riskli bir hamilelik geçirdim. Hem hamilelik sürecimde hem de doğumda Aşkın Hoca'nın soğukkanlı ve güler yüzlü yaklaşımı sayesinde bebeğimi sağlıkla kucağıma alırım.
    Alev A.

Galeri

Diğer Kategoriler

Bilgi Formu

Ayrıntılı bilgi için formu doldurun, sizi arayalım.

Son Yazılar

Riskli Gebelik
11 Mayıs 2018
Call Now Button0530 869 89 81
WhatsApp Whatsapp Hattı