Riskli Gebelik

Çoğu zaman bebek sahibi olmak doğal bir süreçtir. Ancak tüm gebeliklerde durum aynı değildir. Bazı kadınlar, gebeliklerini yüksek risk altında deneyimliyorlar. Anneyi, bebeği veya her ikisini de etkileyebilecek komplikasyonların varlığı halinde, bir hamilelik yüksek riskli kabul edilir. Yüksek riskli gebeliklerin anne ve bebeğin doğum sürecini en sağlıklı şekilde tamamlamaları açısından sürekli takipte tutulması gerekir.

Yüksek riskli gebelik faktörleri arasında annenin 17 yaşından küçük ya da 35 yaşından büyük olması, gebelik öncesinde var olan ya da gebelik sırasında ortaya çıkan tansiyon, diyabet gibi sağlık sorunları, çoğul gebelik, erken doğum beklentisi, bebekte gelişen sağlık sorunları sıralanabilir.

Yüksek riskli gebelik söz konusu olduğunda annenin ve bebeğin sürekli doktor kontrolünde olması riski en aza indirmek ve anında müdahalede bulunmak açısından oldukça önemlidir.

Görüşler

  • Riskli bir hamilelik geçirdim. Hem hamilelik sürecimde hem de doğumda Aşkın Hoca'nın soğukkanlı ve güler yüzlü yaklaşımı sayesinde bebeğimi sağlıkla kucağıma alırım.
    Alev A.
  • Aşkın Hoca hamileliğim boyunca çok ilgili ve güven vericiydi. Tecrübeli, güler yüzlü ve samimi bir doktor. Her şey için çok teşekkür ederim.
    Duygu D.

Galeri

Diğer Kategoriler

Bilgi Formu

Ayrıntılı bilgi için formu doldurun, sizi arayalım.

Son Yazılar

Riskli Gebelik
11 Mayıs 2018
Call Now Button0530 869 89 81
WhatsApp Whatsapp Hattı