Kızlık Zarı

Kızlık zarı bakire kadınlarda vajina girişini kapatan yarım ay biçimindeki zardır. Genellikle ilk cinsel ilişki sırasında bir miktar kanamayla birlikte yırtılarak açılır. Kızlık zarı kişinin kendi kendine görebileceği bir konumda değildir, mutlaka jinekolojik muayene yapılmalıdır.

Her kadında kızlık zarı bozulduğunda kanama görülmeyebilir. Esnek yapıda olan kızlık zarları ilk doğuma kadar yırtılmayabilir. Kanama miktarı kişiden kişiye değişiklik gösterir.

Kızlık zarının tamiri operasyonu hymenoplasti olarak adlandırılır. 15-20 dakikalık bir operasyonla kızlık zarı dikilebilmektedir. Uzun dönemli dikim yapılabileceği gibi ilişkiden 48 saat önce kısa süreli kızlık zarı operasyonu da gerçekleştirilebilir.

Görüşler

  • Riskli bir hamilelik geçirdim. Hem hamilelik sürecimde hem de doğumda Aşkın Hoca'nın soğukkanlı ve güler yüzlü yaklaşımı sayesinde bebeğimi sağlıkla kucağıma alırım.
    Alev A.
  • Aşkın Hoca hamileliğim boyunca çok ilgili ve güven vericiydi. Tecrübeli, güler yüzlü ve samimi bir doktor. Her şey için çok teşekkür ederim.
    Duygu D.

Galeri

Diğer Kategoriler

Bilgi Formu

Ayrıntılı bilgi için formu doldurun, sizi arayalım.

Son Yazılar

Riskli Gebelik
11 Mayıs 2018
Call Now Button0530 869 89 81
WhatsApp Whatsapp Hattı